2024.10.21. Budapest

Meşi fellép Bársony Bálint és a Magyar Rhapsody Projekt jubileimi koncertjén a Budapesti Operettszínházban!

Időpont: 19:00
Pontos helyszín: Budapesti Operettszínház, Nagyszínpad
1065 Budapest, Nagymező 17
Jegyek: https://www.jegy.hu/program/osapaink-utjan-barsony-balint-25-mrp-10-eves-jubileumi-koncert-163972

„Ősapáink útján – Bársony Bálint 25, MRP 10 éves Jubileumi koncert
Bársony Bálint és a Magyar Rhapsody Projekt a Budapesti Operettszínházban!

Igazán különleges élményben lehet része mindazoknak, akik 2024. október 21-én ellátogatnak a Budapesti Operettszínházba: Bársony Bálint pályájának 25., az általa alapított Magyar Rhapsody Projekt 10. évfordulóját ünnepli. A 16 órakor kezdődő Jótékonysági koncert és a 19 órakor kezdődő Jubileumi koncert minden bizonnyal felejthetetlen emlékként gazdagítja majd a közönséget.

Bársony Bálint és a Magyar Rhapsody Projekt

Ősi zenei utazás egyedülálló hangszerparkkal

A Bársony Bálint és a Magyar Rhapsody Projekt 2014-ben azzal a küldetéstudattal vállalt szerepet a hazai kultúrszférában, hogy zenéjével erősítse nemzeti identitásunkat és tisztelegjen nagy magyar zeneszerzőink, népdalgyűjtőink előtt. A zenekar a Kárpát-medencei ősi hangszerek mellett modern hangszereket is használ, így egyszerre jelenik meg alkotásaikban a múlt és a jelen zenei hangulatainak rezgése. Az Erkel- és Fonogram-díjas szaxofonos és zeneszerző Bársony Bálint által vezetett együttes az elmúlt tíz évben két nagylemezt, 16 videóklippet, és 5 koncertfilmet jelentetett meg, emellett pedig állandó fellépője nemzetünk legnagyobb határontúli, külföldi és hazai kulturális eseményeinek.

A zenekar tagjai:

Elek Norbert – zongora, ének, tekerőlant, ősi dobok (Oscar-díjas filmalkotások hangszerelője, A Tűzijátékok zeneszerzője)

Rieger Attila – gitár, vokál, kobza (Fonogram díjas jazzgitárművész – tanár)

Máthe László – basszusgitár, hegedű, nagybőgő, vokál (Prima Primissima díjas művész – tanár)

Tar Gergely – ütőhangszerek, hang drum, ősi dobok, vokál (Fonogram díjas dobművész, hazánk legtöbbet foglalkoztatott ütőhangszerese)

Hidász Tamás – dob, ének, vokál (több nemzetközi jazzdob versenyen I. helyezéssel kitüntetett dobművész – tanár)

További fellépők: Abebe Bebe Daniel, Meşi, Erdal Şalikoğlu, Tókos Attila, Zsuráfszky Jr. Zoltán, Paput Júlia, Lili Faragó

Bársony Bálint 33 éves volt, amikor – mondhatni krisztusi korában – fordulópont állt be az életében. Úgy érezte, hogy a show-biznisz világában már nem szólítja meg őt igazán. Mint köztudott, az elismert és népszerű művész korábban mások mellett a Black II Black zenekarban aratott sikereket. Bálintot a belső hangja késztette arra, hogy újrafogalmazza önmagát. Miután beutazta Székelyföldet, beleszeretett a természetközeli létformába. Úgy gondolta, hogy vissza kell térnie a természethez és fel kell fedeznie az ősi magyar kultúrát. Ehhez társult a lovak szeretete, később pedig a jurták építése. A zenész nepáli útra is vállalkozott, ahol majdnem három hónapon át a hangrezgések működését és a hangtálakat tanulmányozta. Két nepáli mestertől tanult, személyes sorsofrdító útjáról pedig Az utazásról Indulj el! – A hangtálexpedíció címmel film is készült. Vándorlása során hét hétig tartó utazáson át eljutott Takaserába is, a Katmandutól, Nepál fővárosától ezer kilométerre lévő maghar faluba, sámán szertartáson is részt vett. Bársony Bálint gyermekkorában tanulta meg a zenei harmóniákat, ezt ötvözi a hangtálak terén megszerzett tudásával. Szaxofonján kamaszkora óta játszott, s végül a nagyközönség előtti, látványos sikereket követően fordult egy mélyebb, önazonosabb világ felé: mindezt ötvözi a dupla évforduló dupla koncertje a Budapesti Operettszínházban. ”